Tworzenie bloga na Wordpress

Posiadanie własnej strony nieodłącznie wiąże się z pamiętaniem o wielu bardzo istotnych kwestiach. Musimy bowiem najpierw nabyć i zarejestrować domenę internetową. Następnie musimy połączyć ją z naszym hostingiem, a na koniec nauczyć się nauki WordPressa, który pozwoli nam na zarządzanie treścią na stronie. Brzmi skomplikowanie? Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych może wydawać się to trudne, jednak w rzeczywistości zagadnienia te są bardzo proste do zrozumienia, a w internecie istnieje całe mnóstwo poradników, dzięki którym dowiemy się na przykład jak założyć bloga na wordpress.

Warto wyjaśnić czym są wyżej wymienione zagadnienia, ponieważ ich zrozumienie może znacznie ułatwić proces nauki tworzenia stron internetowych. Zacznijmy od domeny, ponieważ jest to zagadnienie zdecydowanie najprostsze. Otóż domena to inaczej nazwa naszej strony internetowej. Możemy zarejestrować ją za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów, za niewielkie pieniądze. Koszt domeny zazwyczaj oscyluje w granicach kilkunastu złotych za rok użytkowania. Wiele serwisów oferuje darmowy okres próbny, dzięki któremu możemy testować domenę przez rok za darmo. Niestety, jeśli w takiej sytuacji zdecydujemy się na późniejszy zakup domeny, to będzie ona o wiele droższa niż w sytuacji, gdybyśmy zdecydowali się na zakup od samego początku. Dlatego jeśli myślimy o używaniu domeny przez dłuższy czas, warto od samego początku zainwestować w nią kilka złotych, bez korzystania z darmowego okresu próbnego.

Oprócz domeny musimy również posiadać hosting, czyli serwer na którym przechowywane są wszystkie dane dotyczące naszej strony internetowej. Serwer powinien posiadać również certyfikat SSL, czyli certyfikat bezpieczeństwa, który zabezpiecza przed wieloma niechcianymi sytuacjami, takimi jak np. wyciek danych z naszej strony internetowej. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzimy sklep internetowy. Wyciek danych personalnych klientów mógłby skończyć się wizerunkową katastrofą dla naszego sklepu, dlatego też warto zainwestować w certyfikat SSL, aby uniknąć takich nieprzyjemności.

Ostatnim zagadnieniem, o którym wspomniałem wyżej jest obsługa WordPressa. Otóż WordPress to nic innego, jak system zarządzania treścią. Dzięki znajomości obsługi Wordrpessa możemy w bardzo łatwy sposób publikować różnego rodzaju treści na naszej stronie oraz bez problemu je edytować. Można więc powiedzieć, że WordPress jest praktycznym narzędziem do tworzenia gotowej strony internetowej. Przy pomocy tego narzędzia możemy stworzyć praktycznie każdy rodzaj strony, zaczynając od bloga, kończąc na sklepie internetowym.

WordPress posiada kilkanaście wbudowanych wtyczek, takich jak na przykład WooCommerce. Jest to wtyczka, która pozwala na zbudowanie sklepu internetowego oraz swobodne zarządzanie nim. Jeśli myślimy o spróbowaniu swoich sił w branży e-commerce, to nauka WordPressa oraz wtyczki WooCommerce jest rzeczą absolutnie niezbędną. Jeśli jesteśmy zdecydowani na stworzenie swojej pierwszej strony internetowej, to warto odwiedzić serwis stworzycstrone.pl, na którym znajdziemy obszerny poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www. Tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl jest proste, ponieważ poradnik, który możemy tam znaleźć jest bardzo przystępny nawet dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z obsługą WordPressa. Znajdziemy tam prawie 35 minutowy film, w którym krok po kroku zostało wytłumaczone jak stworzyć stronę od momentu zakupu hostingu oraz domeny, aż do momentu posiadania całkowicie funkcjonalnej strony internetowej. W internecie możemy znaleźć całe mnóstwo poradników dotyczących obsługi WordPressa, jednak za większość z nich należy zapłacić niemałe pieniądze.

Z kolei poradniki darmowe są zazwyczaj mało przystępne i najczęściej stworzone w formie tekstowej, co osobie początkującej może nieco przeszkadzać w zrozumieniu wielu kwestii. Na szczęście poradnik na stronie stworzycstrone.pl jest w pełni darmowy i dzięki niemu każdy, nawet osoba zupełnie początkująca, może stworzyć własną stronę www.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here