duży portal internetowy firma programistyczna

Wiele dużych firm zarządzających serwisami internetowymi swoją przygodę rozpoczynało od blogów lub prostych stron internetowych. Wraz z rozbudową contentu i wzrostem średniomiesięcznej liczby użytkowników, a wraz z nimi także i reklamodawców, podejmowali ważne i jednocześnie odważne decyzje o przebudowie serwisu lub stworzeniu nowego, dużego, działającego w charakterze portalu internetowego.

Choć jest to zwykle naturalna kolej rzeczy, zwłaszcza gdy właściciel serwisu ma świadomość drzemiącego w nim potencjału, możliwości uzyskiwania dochodu, budżetu koniecznego do realizacji portalu i motywacji popartej posiadanymi zasobami kadrowymi i ich wiedzą i zaangażowaniem, nie zawsze finał okazywał się happy endem. Często na etapie tworzenia portalu lub chwilę po jego wdrożeniu przydarzały się sytuacje, które były nie do pokonania i skutkowały zakończeniem istnienia serwisu.

W dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiadał właściciel serwisu, który za wszelką cenę chciał realizować swoją wizję projektu, nie konsultując jej z kimś bardziej doświadczonym i przeceniając swoje umiejętności i posiadane zasoby. Niekiedy wina leżała po stronie firmy programistycznej, którą przerósł zakres działań lub brak specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia w realizacji podobnych projektów.

W związku z tym, decydując się na stworzenie dużego portalu internetowego, koniecznym jest nie tylko doskonałe przygotowanie do realizacji projektu, obejmujące m.in. opracowanie:

  • struktury serwisu wraz z układem treści dla każdego typu podstrony,
  • jego funkcjonalność po stronie administracyjnym i użytkowym,
  • specyfikacji technicznej,
  • zasobów kadrowych pozwalających na obsługę serwisu po stronie administracyjnej,
  • źródeł finansowania projektu,

ale również nawiązanie współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym i profesjonalnym partnerem biznesowym w zakresie działań IT. Pozostaje pytanie: w jaki sposób go znaleźć?

Kto wykonuje portale internetowe?

Na rynku usług IT istnieje wiele firm i freelancerów oferujących tworzenie różnego rodzaju produktów programistycznych. Dla ułatwienia możemy je wszystkie określić jako aplikacje internetowe. W ich skład wchodzą m.in.: sklepy internetowe, strony internetowe czy portale internetowe.

Czy istnieje jeden sprawdzony twórca portalu internetowego? Zapewne nie – jest ich znacznie więcej. Natomiast istnieje też sporo nierzetelnych i mało profesjonalnych firm, których zdecydowanie warto unikać.

Jak zatem wybrać właściwego wykonawcę?

Przede wszystkim podczas dokonywania wyboru należy kierować się zdrowym rozsądkiem i nie dać się omamić marketingowym bełkotem. Chodź brzmi to jak oczywista rada, rzeczywistość często okazuje się być zgoła inna.

Jeżeli Zamawiający jest zdecydowany na stworzenie rozbudowanego pod kątem funkcjonalności portalu internetowego, nie może powierzyć jego realizacji freelancerowi. Nie tylko uzależnia finalizację projektu od jednej osoby, ale również potencjalnie znacznie wydłuża czas jego realizacji. Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem zdaje się być powierzenie realizacji budowy portalu internetowego firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i jednocześnie cieszącej się nieposzlakowaną opinią.

Sprawdzony twórca portalu internetowego

Firmy programistycznej można szukać na wiele sposobów. Jednym ze sprawdzonych jest szukanie w wyszukiwarce Google. Wpisując np. frazę „software house Kraków” zostanie zaprezentowana lista odnośników do stron firm programistycznych specjalizujących się w dostarczaniu dedykowanego oprogramowania w mieście Kraków. Myśląc poważnie o portalu internetowym, właśnie takiego produktu należy szukać.

Innym sposobem, praktycznie najczęściej wykorzystywanym, jest skorzystanie z usług powszechnie polecanej firmy programistycznej oferującej dedykowane oprogramowanie i wsparcie informatyczne dla firm, tj. BW dev Sp. z o.o..

Kontakt z BW dev możliwy jest poprzez:

  • formularz na stronie internetowej: www.bwdev.pl
  • e-mail: kontakt@bwdev.pl
  • telefon: 602 193 108
  • wizytę w siedzibie firmy: ul. Szlak 20/13, 31-153 Kraków

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here