Wydawnictwo Wiedza i Praktyka (WiP)

Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka” (WiP) oferuje specjalistyczne i wysokiej jakości publikacje dla wielu grup zawodowych, dla których ważne jest rozszerzanie wiedzy teoretycznej oraz praktyczne wykorzystanie nauki. Misja Wydawnictwa zawiera się w nazwie, która sugeruje, jakie są główne kierunki działalności.

Krótka Historia Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka”

Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka” istnieje od roku 1997, kiedy to przekształciło się Wydawnictwa KiK (stworzone przez dwóch współwłaścicieli – Panów Witolda Koniecznego oraz Romana Kruszewskiego) przy współpracy z niemieckim wydawnictwem VNR „Verlag Norman Rentrop”, którego właścicielem był Pana Normana Rentrop. Głównym celem założycieli konsolidujących swoje wydawnictwa w jedno było stworzenie firmy, której publikacje będą dedykowane w szczególności fachowcom i specjalistom z różnych dziedzin. Założeniem głównym było profesjonalne wsparcie czytelników w praktycznym stosowaniu teorii zawartej w najwyższej jakości publikacjach.

Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka” rozpoczęła swoją działalność od wydania „Poradnik Podatnika”. Ta publikacja bardzo szybko stała się sukcesem wydawniczym. Przez wiele lat plasowała się w czołówce bestsellerów. W dalszej kolejności powstały tytuły poświęcone prawu pracy oraz podatkowi VAT. Niezliczone rzesze specjalistów w Polsce sięgało po te publikacje wykorzystując wiedzę z nich zdobytą w swojej pracy.

Tematyka podejmowana przez Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka”

Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka”  podejmuje wiele tematów w swoich publikacjach i stale poszerza grono swoich czytelników o nowe grupy zawodowe. Obecnie z zasobów wydanych przez Wydawnictwo korzystają:

  • specjaliści zajmujący się tematyką z zakresu kadr, płac oraz ubezpieczeń społecznych,
  • dyrektorzy placówek edukacyjnych różnego szczebla, między innymi szkół i przedszkoli,
  • specjaliści w dziedzinie BHP, ochrony środowiska, zdrowia, jak również zamówień publicznych.

Odbiorcy Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka”

Głównymi odbiorcami oferty  Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka” są w szczególności specjaliści pracownicy zatrudnieni w prywatnych przedsiębiorstwach oraz państwowych, publicznych czy samorządowych instytucjach, a także właściciele prowadzący zarówno małe działalności, jak i zarządzający dużymi firmami.

Dla ich wygody i optymalnego dostosowania się do potrzeb Wiedza i Praktyka wykorzystuje coraz nowocześniejsze środki przekazu informacji – począwszy od tradycyjnych wydawnictw papierowych: miesięczników, książek i magazynów, poprzez nośniki elektroniczne, portale tematyczne, na materiałach wideo skończywszy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here